کد مطلب: 1126
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 آذر 1390
آلودگی هوا، اصفهان را به تعطیلی کشاند
پس از چند روز وارونگی شدید

آلودگی هوا، اصفهان را به تعطیلی کشاند

ندا حبیب‌اله
محیط زیست  - 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان  اعلام کرد که مدارس ، مهدهای کودک ، مراکز آموزش عالی و‌ آموزشگاههای خصوصی، دولتی و غیرانتفاعی اصفهان به علت شدت و غلظت آلاینده‌های و وارونگی هوا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری تعطیل است.

منصور شیشه فروش گفت: علاوه بر شهر اصفهان مدارس زرین شهر، فولادشهر، مبارکه، شاهین شهر، خوراسگان، بهارستان، سگزی و نجف آباد و شهرستانهای برخوار ، خمینی شهر و فلاورجان  در دو روز پایان هفته تعطیل است.

تعطیل شدن شهر اصفهان به دنبال چند روز وارونگی شدید هوا رخ داد و پیش‌تر نیز کارشناسان درباره اثرات زیانبار آلودگی هوای این شهر بر سلامتی شهروندان هشدار داده بودند. در همین باره، علی کیانی، مـتـخـصـــص بیماری‌هــای تـنـفســی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بر نقش آلایندهای موجود درهوا در ایجاد بیمارهای مختلف قلبی و عروقی و سیستم تنفسی تأکید کرده و گفته است که این آلاینده‌ها می‌تواند فرد را بـرابـر بیماری هایی چون سرطان هم قرار دهد و مرگ را در پی داشته باشد.

اظهارات این کارشناس در شرایطی است که منابع بهداشتی از رشد چشمگیر ابتلا به سرطان در اصفهان خبر می‌دهند و این شهر اخیرا ملقب به پایتخت سرطان ایران شده است.

 طبق آمار ارائه شده از سوی مسئولان شهر اصفهان در حال حاضر حدود ۸۰۰ هزار خودرو در اصفهان در حال تردد است که بسیاری از آنها فاقد برگه معاینه فنی هستند. تولید بی­شمار موتورسیکلتها در دهه­های گذشته و از رده خارج نشدن هیچ موتور­سیکلتی در شهر اصفهان منجر شده تا به دامنه مشکلات آلودگی هوای شهر افزوده شود.  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان نیز اعلام کرده که 65 درصد منایع آلاینده­های هوا در اصفهان مربوط به وسایل حمل و نقل موتوری و خودروها است.

 درهمین حال مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان  با اشاره به تصمیمات گرفته شد در کمیته اضطراری آلودگی هوای استان اصفهان گفت: دستگاه‌های دولتی، ادارات و شهرداری به جز مراکز خدماتی و بیمارستانی، درمانی و امدادی در روز پنجشنبه تعطیل است و بانک‌ها در روز پنجشنبه به صورت شیفتی  در خدمت شهروندان اصفهانی خواهند بود.

طرح تردد زوج و فرد خودروها از رینگ اول به رینگ سوم ترافیکی اصفهان، کاهش تولید صنایع استان و نیز استفاده نیروگاهها از سوخت گاز از دیگر تصمیماتی است که در کمیته اضطرار آلودگی هوای اصفهان گرفته شده است.

 

 

 

کد مطلب: 1126
تاریخ انتشار: سه شنبه 29 آذر 1390

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-3

دیگر مطالب
اطلاعات گردشگری شهرهای ایران
اخبار روابط عمومی شهرداری‌ها
تازه های نشر