کد مطلب: 2061
تاریخ انتشار: شنبه 29 بهمن 1390

ابلاغ ضوابط جدید شهرسازی طرح تفصیلی اصفهان

رسانه‌های دیگر  - 


خبرگزاری فارس: معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: ضوابط شهرسازی طرح تفصیلی جدید شهر اصفهان اعم از ارتفاع، سطح اشغال و تراکم،حریم اشراف، سایه اندازی و نماسازی ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شهرداری این کلان‌شهر مسعود نریمانی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ضوابط شهرسازی و ساختمانی شهر اصفهان که در قالب طرح تفصیلی جدید (طرح بازنگری) تهیه شده است، پس از بررسی‌های لازم در ۹ بهمن ماه سال جاری به تصویب کمیسیون ماده پنج رسید و از سوی استاندار به شهرداری اصفهان ابلاغ شد.

وی با تاکید بر این که ابلاغ ضوابط شهرسازی طرح تفصیلی جدید شهر جایگزین ضوابط قبلی مصوب سال ۷۲ می‌شود، افزود: ضوابط جدید شهرسازی از این پس ملاک عمل قانونی برای تمام ساخت و سازهای شهری و صدور پروانه ساختمان و امور شهرسازی است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در ضوابط جدید شهرسازی با استفاده از تجارب قبلی و کار کارشناسی بسیار قوی و گسترده، اغلب نواقص ضوابط قبلی اصلاح و برطرف شده است، تصریح کرد: ضوابط شهرسازی مصوب اخیر بسیار شفاف، کامل و جامع است.

وی اضافه کرد: شفاف‌سازی در ضوابط مربوط به ارتفاع، سطح اشغال و تراکم،حریم اشراف، سایه اندازی،نماسازی، آتش نشانی و ایمنی، پارکینگ، مناسب سازی برای معلولان و ارتفاع پایه مجاز از ویژگی‌های ضوابط شهرسازی جدید است.

 

کد مطلب: 2061
تاریخ انتشار: شنبه 29 بهمن 1390
نظرات کاربران [ 1 ]
داریوش کریمی پنجشنبه 21 دی 1391
ضوابط شهر سازی سال 87 را احتیاج دارم

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-2

دیگر مطالب
اطلاعات گردشگری شهرهای ایران
اخبار روابط عمومی شهرداری‌ها
تازه های نشر