کد مطلب: 1898
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 بهمن 1390

تهیه طرح جامع 25 شهر آذربایجان غربی

رسانه‌های دیگر  - 

 
ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیر کل مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی از تهیه و اجرای طرح جامع 25 شهر استان خبر داد.

خلیل محبت خواه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هم اکنون طرح جامع ارومیه ابلاغ شده و طرح جامع خوی در حال تجدید نظر شورای عالی معماری و شهرسازی بوده که طرح جدید نقده هم اکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بوکان و میاندوآب نیز اخیرا عقد قرار داد شده است.

وی با اشاره به ابلاغ طرح جامع پیرانشهر، اشنویه، تکاب، چالدران، تازه شهر، قوشچی، شوط، فیرورق، نوشین شهر، قطور، دیزج دیز و سرو در دست تهیه، محمد یار و چهار برج، ادامه داد: طرح جامع شوط هم اکنون 85 درصد، فیرورق، نوشین شهر، قطور و سرو 70 درصد و دیزج دیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

مدیر کل مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: همچنین هم اکنون ارومیه، خوی، بوکان، مهاباد، میاندوآب، نقده، ماکو و سلماس دارای طرح تفصیلی بوده و مراحل مطالعاتی ارومیه و مهاباد به اتمام رسیده و قرار داد آنها با مشارکت 50، 50 شهرداری و مسکن شهرسازی منعقد شده است.

محبت خواه از تهیه طرحهای جامع پنج ناحیه در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: تا کنون مراحل تهیه، ناحیه ارومیه و سلماس، ناحیه ماکو، چالدران، ناحیه مهاباد و سردشت، ناحیه نقده، اشنویه و پیرانشهر و ناحیه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ پایان یافته و دیگر نواحی نیز در دست بررسی است.

وی اجرای یادمان شهید باکری در ارومیه را یکی از طرحهای مهم مسکن و شهرسازی دانست و عنوان کرد: طراحی این یادمان هم اکنون توسط مشاور در حال اجرا بوده که 23 اسفند ماه امسال همزمان با سالگرد شهادت سردار رشید اسلام مهدی باکری عملیات ساختمانی این یادمان آغاز می شود.

اجرای 4 طرح بیمارستانی در آذربایجان غربی

وی تعداد طرحهای عمرانی در دست اجرای این سازمان را 34 پروژه دانست و با بیان اینکه 29 طرح از این تعداد استانی و پنج طرح ملی است، ادامه داد: مجموع اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرحهای استانی 192 میلیارد و 462 میلیون ریال بوده که این طرحها به طور متوسط از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و برای اتمام آنها 67 میلیارد ریال لازم است.

مدیر کل مسکن و شهرسازی آذربایجان غربی اظهار داشت: برای اجرای طرحهای ملی نیز که هم اکنون از 48 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده که تا کنون 103 میلیارد و 188 میلیون ریال سرمایه گذاری شده که برای رسیدن به مرحله بهره برداری به 247 میلیارد و 756 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

محبت خواه عنوان کرد: بیمارستان 167 تختخوابی خوی، 64 تختخوابی تکاب، توسعه بیمارستان بوکان با افزایش 96 تخت بیمارستانی از جمله طرحهای مهم ملی بوده و اجرای یک بیمارستان 64 تختخوابی در پیرانشهر و یک ندامتگاه 205 نفری در سلماس نیز در حال بررسی و تصویب است.

وی در خصوص پروژه میدان امام (ره) ارومیه نیز با اشاره به اینکه این طرح در وسعت 4.7 هکتار طراحی شده که 2.7 هکتار در قالب11 پروژه تحت ساخت و ساز قرار می گیرد، خاطر نشان کرد: تا کنون بالغ بر 97.1 درصد از اراضی تحت پوشش این طرح تملک شده و اجرای پروژه های طرح به صورت مشارکتی می شود.

آذربایجان غربی هم اکنون دارای 17 شهرستان، 42 شهر، 40 بخش و سه هزار و 12 روستاست که شهرهای ارومیه، خوی، بوکان، میاندوآب، سلماس، نقده و ماکو دارای طرح جامع هستند.

کد مطلب: 1898
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 بهمن 1390
نظرات کاربران [ 1 ]
یعقوب طالب زاده دوشنبه 11 شهریور 1392
با سلام و خسته نباشید ضمن تشکر از سایت بسیار مفیدتان ، در صورت امکان خواهشمند است آخرین نقشه طرح تفضیلی میاندوآب را در اختیار بنده بگذارید.

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2

دیگر مطالب
اطلاعات گردشگری شهرهای ایران
اخبار روابط عمومی شهرداری‌ها
تازه های نشر